Moje makramowe początki

Moje makramowe początki

Jeszcze dwa lata temu nie wiedziałam nawet, co to jest makrama, a o stworzeniu czegokolwiek ze sznurka nie było mowy, wtedy to nie była moja bajka. Wtedy byłam mamą na pełny etat, nawet dwa. Różnica wieku między moimi dziećmi to 14 miesięcy, kto ma dzieci rok po roku wie, o czym mówię 😉

Wcześniej byłam „tylko” nauczycielką, przez jakiś czas pracowałam w przedszkolu, potem otworzyłam swoją szkołę. Rękodzieło gdzieś się zawsze przewijało, trochę szyłam, trochę malowałam, ale to nie było to. Kiedy pojawiły się dzieci wiedziałam, że do nauczania nie wracam, że to nie to. Dałam sobie czas na znalezienie swojej drogi.

Trochę ponad rok temu chciałam zrobić koleżance prezent. Otwierała swój gabinet i wiedziałam, że musi to być coś ode mnie, prosto z serca i wiecie co? Wymyśliłam, że będzie to makramowy łapacz snów. Widzicie go na zdjęciu poniżej.

Makramowy łapacz snów
Makramowy łapacz snów

W ogóle nie wiedziałam, jak się za to zabrać. Nie wiedziałam zupełnie nic, jaki sznurek wybrać, jaką obręcz kupić, a sploty? To była czarna magia. No ale plan był, więc kupiłam sznurek wędliniarski, obręcze, tutoriale odpalałam pewnie setki razy. Pierwszy łapacz snów powstawał tydzień. Plotłam, rozplatałam, obrażałam się na sznurki, ale ciągnęło mnie bardzo. W końcu powstał i się bardzo spodobał, to było motorem do dalszej nauki. Potem było już tak naprawdę z górki. Nauczyłam się, jak dobierać sznurki i jakie w ogóle są, youtube chodził non stop. Pierwsze prace powstały dla rodziny i znajomych, najwięcej oczywiście dla Marysi i Jasia, moich dzieci. Potem powstał fanpage Odręcznie i wszystko ruszyło z kopyta i galopuje nadal. Pamiętajcie, że jeżeli wcześniej nie tworzyliście nic ze sznurka nie znaczy, że nie poradzicie sobie z makramą. Jeżeli podoba się Wam taka twórczość, czujecie to, próbujcie. Bez nauki i ryzyka nie dowiecie się, czy to jest dla Was czy nie.

Mój Instagram – Diuna Maxi i Diuna Midi

Odwiedź mój profil – Odręcznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *