Recenzja książki „Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty”

Makrama dla początkujących i nie tylko

Makrama cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, jest obecna w wielu domach oraz coraz więcej rękodzielników zabiera się za tworzenie w tej technice. Tym bardziej cieszy fakt, że powstają książki o makramie w języku polskim, a te zagraniczne są tłumaczone. To też świadczy o popularności makramy w Polsce.

Książka o makramie po polsku

Jedną z najnowszych książek o makramie w języku polskim jest „Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty” autorstwa Amy Mullins i Marni Ryan-Raison. Została wydana w formie poradnika i jest idealną pozycją zarówno dla osób, które chcą spróbować swoich sił z makramą jak i tych, które mają już jakieś doświadczenie, ale chciałyby doskonalić swoje umiejętności.

Książka ma wiele zalet…

W książce znajdziecie przydatne informacje na temat narzędzi i materiałów niezbędnych przy wyplataniu oraz jasne i przejrzyste zdjęcia oraz opisy poszczególnych splotów i technik. Jak sam tytuł wskazuje, w książce znajdziecie 24 makramowe projekty – 12 projektów dla początkujących oraz 12 dla zaawansowanych. Każdy z projektów jest szczegółowo opisany, zaczynając od materiałów, poprzez długość i ilość kawałków sznurka, po dokładny instruktaż wykonania. Zdjęcia poszczególnych projektów są jasne i dokładne, można zobaczyć, jak wygląda efekt końcowy oraz poszczególne elementy w przybliżeniu. Instruktaż jest wypunktowany a poszczególne punkty są też ponumerowane na zdjęciach. Dokładnie widać, jak mają wyglądać konkretne kroki tworzenia.

Ale są też minusy…

W technice makramy mam już spore doświadczenie i mogę dodać od siebie, czego mi zabrakło w tej książce. Zabrakło opisu konkretnych rodzajów sznurka oraz samych narzędzi. Temat został poruszony pobieżnie. Projekty pokazane w książce bazują na sznurku skręcanym i skręcanym potrójnie, który może być wyzwaniem dla osób początkujących, ale na szczęście rodzaj sznurka zawsze można zamienić 🙂 No i jeszcze jedna rzecz – nazewnictwo splotów. Myślę, że część osób może mieć problem, ponieważ np. węzeł żebrowy został nazwany w książce półzaczepem i to wprowadza niemałe zamieszanie.

Podsumowując

Książka jest godna polecenia, ładnie wydana i bardzo przejrzysta, na pewno w przyjemny sposób wprowadzi Was w świat makramy. Projekty zawarte w poradniku nie dość, że są piękne i ciekawe, to też praktyczne a ich tworzenie będzie ogromną przyjemnością.

Na stronie Wydawnictwa Publicat możecie sprawdzić, w jakich sklepach książka jest dostępna oraz w jakiej cenie.

Informacja na Insta

2 comments on “Recenzja książki „Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *